Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Застосування інтерактивних засобів на заняттях у дошкільнят.

           dsc 24071

Інтенсивні зміни, які відбуваються в даний час в нашому суспільстві, вимагають творчо розвиненої, креативно мислячої, компетентної, активної особистості, що орієнтує вихователів на новий рівень викладання і виховання дошкільнят. Якщо в недавньому минулому основним завданням, що стояло перед вихователем , було передача вихованцям певних знань, то в даний час на перший план висувається завдання розвитку творчого мислення в процесі навчання, вміння ними самостійно поповнювати свої знання.

Педагоги закладів дошкільної освіти «Віночок» та «Веселка» активно впроваджують   в освітньо-виховний процес інтерактивні засоби навчання - сучасні телевізори, які придбані селищною радою в новому навчальному році для вихованців у кожну групу. У педагогів   виникає необхідність постійно створювати яскраві сюжети картинок, що привертають увагу малюків, покращують дитяче сприйняття, пробуджують у малюків інтерес та цікавість до знань. . Інтерактивні технології покращують ефективність, якість та піднімають результативність проведених занять. Із зображенням на екрані діти можуть складати розповіді, описувати картини, розв’язувати логічні завдання та вирішувати проблемні ситуації, переглядати повчальні та розважальні відеоматеріали. Ще педагоги практикують для мотивації дітей власні відеозвернення , презентації та тематичні картки.


 
28 жовтня - день визволення України від нацистських загарбників

dsc 236311

 

      У  календарі є чимало пам’ятних дат, які нагадують про Другу світову війну. День визволення України від нацистських загарбників, який відзначається 28-го жовтня, посідає особливе місце в історії українського народу. Битва за вигнання з території України нацистських окупантів, що тривала 680 діб і складалася з низки великих операцій, у яких брали участь до половини живої сили і бойової техніки всіх діючих радянських Збройних Сил, стала найважливішим етапом на шляху до перемоги над фашистською Німеччиною та її союзниками. Свого апогею битва за Україну досягла в період з осені 1943 до осені 1944 рр. Саме на території нашої держави в цей період було зосереджено приблизно половину діючої Червоної армії. Завершила визволення України Карпатська операція, що розпочалася 9 вересня 1944 року. 27 жовтня 1944 року було звільнено Ужгород, а 28 жовтня радянські війська вийшли на сучасний кордон України. У день остаточного вигнання військ нацистської Німеччини та її союзників під час Другої світової війни за межі сучасної території України традиційно вшановують героїчний подвиг українського народу. Вічна слава тим, хто поліг у жорстоких боях, у гітлерівських таборах, пішов з життя від ран і хвороб, голоду і нестатків. Доземний уклін і безмежна вдячність героям, які перемогли фашизм. Напередодні відбулося урочисте покладання квітів до меморіалу Слави, братських могил військовополонених 1943 – 1944 років та могил жертвам фашизму 1941 – 1942 років за участю голови Літинської селищної ради Анатолія Бичка, керівників району, керівників установ та організацій району та трудових колективів.


 
З приватним візитом

dsc 196400

 

       Нещодавно  з приватним візитом  у Літин  до голови селищної ради Анатолія Бичка завітали далекі гості   із міста Барлі  (Нідерланди)  пан Мішель Барзеліт та пан Марсель Клейнен.  Нідерландське місто Барлі є  партнером наших польських друзів, з якими Літинська селищна рада в особі Анатолія Івановича підтримує тісний дружній контакт. Анатолій Іванович неодноразово розповідав іноземним колегам про свій край, чим живе Літин, як розвивається, які є проблеми та  у чому вдалося досягнути певних успіхів, і запрошував друзів відвідати наше містечко.             Варто зазначити, що саме завдячуючи підтримці пана Марселя у минулому році літинські навчальні заклади отримали  гуманітарну допомогу у вигляді шкільних меблів, а дитячі садочки – шафи, столики  та стільчики.  А сам пан Марсель Клейнен у  м. Барлі очолює департамент, який відповідає за матеріально технічне забезпечення шкіл.                                                                                               Подорожуючи Україною, знайомлячись з її історією, традиціями, побутом та життям українців  Марсель та Мішель завітали до Літина, а Анатолій Іванович радо зустрів гостей. Приватна зустріч відбулася в приміщенні селищної ради. Друзі довго спілкувалися, ділилися думками, проблемами, планами на майбутнє.                                                                                                                                   

Детальніше...
 
Літинській ОТГ бути

dsc 2313

    12 жовтня 2018 року відбулися сесії в смт Літин та с.Селище. На них депутати одноголосно заявили про своє рішення – створити об'єднану територіальну громаду.

Безперечно, це могло б відбутися значно раніше, адже 22 сесія Літинської селищної ради 16 травня і Селищенської сільської ради 17 травня ц.р. заявили про свою готовність добровільно об'єднатися в одну територіальну громаду. Жителі обидвох громад щиро вірили в позитивне вирішення цього питання в обласній державній адміністрації. Але насправді вийшло все інакше. Керівники району та Вінницької ОДА шукалися різні причини, мовляв, недотримані належні конституційні вимоги, і  процес об'єднання Літинської і Селищенської громад зайшов у глухий кут, бо позитивний висновок від ОДА так і не надійшов.

      Жителі Літина та Селища не заспокоїлися. Вони рішуче за справедливістю звернулися до суду про задоволення вимог щодо протиправних дій. Суд, розглянувши такі позовні вимоги, прийшов до висновку: що дії Вінницької ОДА є протиправними і суперечать Конституції та Законам України та зобовязав своїм рішенням їх підготувати висновок про відповідність Конституції та Законам України на подані Літинською селищною радою проекти рішень щодо об’єднання територіальних громад.

         1 жовтня 2018 р. обласна державна адміністрація за підписом голови видала розпорядження №756 «Про затвердження висновків щодо відповідності Конституції та законам України проектів рішень Літинської селищної ради та Селищенської сільської ради Літинського району щодо добровільного об'єднання територіальних громад».

            Літинський селищний голова Анатолій Бичок висловив впевненість: - «Я вірю в те що створення Літинської об'єднаної територіальної принесе жителям нові можливості та потужний розвиток у забезпеченні якісних і доступних адміністративних послуг, які не будуть нижчими ніж до добровільного об’єднання, у сфері освіти, культури, медицини, житлово-комунального господарства та розвитку інфраструктури, а також, що до Літинської ОТГ незабаром зможуть приєднуватися й інші громади.

 
ОГОЛОШЕННЯ «Про проведення громадських слухань»

Відповідно до статті 21 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» та Постанови КМУ від 25 травня 2011 р. №555 «Про затвердження Порядку проведення громадських слухань щодо врахування громадських інтересів під час розроблення проектів містобудівної документації на місцевому рівні», Рішення №339 від 13 червня 2017 року 15 сесії 7 скликання Літинської селищної ради, Літинського р-ну, Вінницької обл.  «Про надання дозволу на виготовлення містобудівної документації – детального плану території смт. Літин в границях».
Громадські слухання з даного питання буде проведено 21 листопада 2018 року у приміщенні Літинської селищної ради о 14:00 год.

Детальніше...
 
Розпорядженя про скликання позачергової 26 сесії 7 скликання Літинської селищної ради

11-2

 
Нове дорожнє покриття отримали жителі вулиці Жовтнева у Літині

 

                                                                                     dsc 2209   dsc 2235

        Гарний настрій людей значною мірою залежить від того, яким вони бачать своє містечко. Саме тому велике значення для працівників Літинської селищної ради на чолі з селищним головою Анатолієм Бичком має благоустрій, освітлення вулиць, якісне покриття наших доріг та багато іншого. Як зазначив Анатолій Іванович: «Одне з пріоритетних завдань, які існують на сьогодні - це якісне дорожнє покриття, адже це є вкрай необхідна складова благоустрою селища, а також безпека руху наших жителів і гостей».   І саме з настанням теплих сонячних днів було здійсненочерговий об’єм робіт з поточного ремонту вулиць нашого містечка. Силами робітників ФОП Гордійчук І. В. за кошти селищного бюджету проведено ремонтні роботи: пров. Кобзаря, перехід з вул. Кармелюка на вул. Н. Курченко, переїзд з вул. Ватутіна на вул. Дубовий гай, переїзд з вул. Кармелюка на вул. Незалежності, вулицях Коцюбинського, Колгоспна, Селянська, Суворова, Волкова, Вишнева, Красна, Черняховського, Пирогова, Трипільська, Шевченка, Суверенна,   Вінницька, Гагаріна, Калинова. Загальна вартість робіт складає 471 273 грн.                                                                                                                             Також нещодавно закінчився капітальний ремонт дорожнього покриття вулиці Жовтнева, яка передбачена Програмою соціально – економічного розвитку смт Літина у 2018 році.      Підрядна організація ТОВ «Хмільницька будівельна компанія» із застосуванням сучасних технологій, новітнього обладнання швидко та якісно закінчила асфальтування вулиці. Загальна вартість дорожнього покриття становить 1 067 990.   На сьогодні ця вулиця виглядає чистою та доглянутою, а мешканці надзвичайно задоволені змінами, які з нею відбулися.

 

 
Мрії все ж таки збуваються...

    За сприяння депутатів Літинської селищної ради, голови Літинської селищної ради Бичка А.І. та відповідно до рішення 25 сесії 7 скликання № 537 від 19.09.2018 року, Літинською селищною радою за співфінансуванням Літинської районної ради, було придбано житло - квартиру Варанкіну Я.С., як дитині позбавленій батьківського піклування та як такому, який перебував на квартирному обліку в Літинській селищній раді.

     Так, 03.10.2018 року за сприяння Літинської селищної ради проведено нотаріальне посвідчення договору купівлі-продажу, реєстрацію та передачу у власність житла – квартиру Варанкіну Я.С., як дитині позбавленій батьківського піклування.

варанкін

 
ЛІТИНСЬКЕ ВІДДІЛЕННЯ ПОВІДОМЛЯЄ

Відповідно до плану основних заходів Національної поліції України на 2018 рік та з метою активiзацiї боротьби з незаконним обiгом вогнепальної зброї, захисту громадян вiд злочинних посягань iз застосуванням вогнепальної зброї та вибухівки, попередження її крадiжок, в перiод з 01.10.2018 року, - в нашій країні стартував мiсячник добровiльної здачi незареєстрованої зброї   боєприпасів до неї, спецзасобів та вибухівки.

        Ця акція проводиться з метою виведення зброї, боєприпасів, вибухівки та спеціальних засобів із незаконного обігу. Той хто сам здасть незаконний арсенал до відділення поліції, звільняється від кримінальної та адміністративної відповідальності передбаченої ст. 263 Кримінального кодексу України: «Незаконне поводження зі зброєю, бойовими припасами або вибуховими речовинами», передбачає покарання у вигляді штрафу до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або позбавлення волі на певний строк та ст. 190 КУпАП «Порушення громадянами порядку придбання та зберігання вогнепальної, холодної чи пневматичної зброї».

        Більше того, якщо громадянин у вказаний термін добровільно здасть до Національної поліції України мисливську вогнепальну, газову зброю та спецзасіб, то в подальшому після оформлення відповідних документів він має можливість зареєструвати цю зброю в особисту власність і використовувати її на законних підставах.

        За більш детальною інформацією звертайтесь до Літинського відділення поліції за тел.: 2-13-05 та 0978607354;


 
«ПочатокПопередня12345678910НаступнаКінець»

Сторінка 6 з 62

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури