Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Про Літин:

 

Літин – чарівне містечко, розташоване у мальовничій долині річки Згар, на відстані 30 кілометрів від обласного центру міста Вінниці. Займає площу 680, 38 гектарів. Кількість населення – 6817 осіб.

Вперше Літин згадується у грамоті князя Свидригайла, датованій 1431 роком. З цих часів, маючи вигідне економічно-географічне положення, Літин розвивався як ремісничо-повітове містечко.

У 1578 році місту було надане Магдебурзьке право.

Історія Літина першої половини ХІХ століття тісно повязана з життям Устима Кармалюка. В містечку збереглися мури тюрми-фортеці, побудованої в 1805 році, в якій томився народний герой та його дружина Марія.

Протягом 1941-1944 років містечко знаходилося у фашистській окупації. В цей період було розстріляно 2156 літинчан єврейської національності, замордовано 3200 військовополонених. Багато жителів героїчно боролися проти фашистських загарбників на фронті й у тилу.

Сьогодні Літин – молоде життєдайне містечко, яке впевнено дивиться у майбутнє, нарощує свій потенціал для втілення нових планів. На території селища працюють промислові підприємства та функціонує розгорнута соціальна інфраструктура.

За останній час проведено капітальний ремонт дорожнього покриття вулиць містечка; облаштовані пішохідні переходи; проведена реконструкція вуличного освітлення; побудований дитячий ігровий майданчик; проведена реконструкція водогінної мережі; проведено капітальний ремонт приміщень двох дитячих садочків.

Справжньою подією було відкриття новозбудованого приміщення для окремого посту державної пожежної охорони у Літинському районі. У святкуванні відкриття взяв участь очільник Міністерства України з питань надзвичайних ситуацій і в справах захисту населення від наслідків Чорнобильської катастрофи В.М.Шандра.

Силами релігійної громади Української православної церкви Московського патріархату та завдяки добровільним пожертвам жителів містечка собор Петра і Павла вибудовується на місці зруйнованого в 1938 році Свято-Миколаївського собору, в якому у листопаді 1653 року Богдан Хмельницький приймав послів від татарського хана.

Силами прихожан Української Православної Церкви Київського Патріархату окрасою Літина стали церкви Св. Миколая по вул. Кармалюка та Св. Пантелеймона, що на території Літинської ЦРЛ. Коло церкви Святого Миколая віряни висадили ялинки, які нині радують усіх літинчан та гостей містечка.

У центрі Літина встановлений Меморіальний знак жертвам голодомору та політичних репресій. Капітально відремонтований памятник на місці розстрілу літинчан, встановлена нова Меморіальна стела.

Велику увагу приділяє селищна рада налагодженню міцних відносин з територіальними громадами країн-сусідів. В 2007 році була налагоджена співпраця з громадою міста Веліхово Вольштинського повіту Великопольського воєводства Республіки Польщі.

 

За період діяльності селищної ради шостого скликання завдяки активній і злагодженій роботі виконавчого комітету, депутатів селищної ради, постійних депутатських комісій, спеціалістів селищної ради зроблено чимало заходів, спрямованих на забезпечення ефективного функціонування всіх сфер життєдіяльності територіальної громади, покращення благоустрою селища, підвищення життєвого рівня літинчан.

 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури