Українська мова Polski  Белорусский Русский
England Deutschland  française Japan
lityn-selrada.com.ua

Головна сторінка Про Літин Новини Літина Цілюща водиця під покровом Богородиці


 

Створення та розробка сайтів в Літині

 

Цілюща водиця під покровом Богородиці
Середа, 24 липня 2013, 14:07

В Літині здавна з пошаною ставляться до води. Що може бути святіше за ковток життєдайної прохолоди у спеку? Та особливими, цілющими властивостями славиться вода із джерела біля кулизького містка. Силами всієї громади при активному сприянні селищної ради джерельце облаштували. Настоятель Свято-Миколаївського храму Української православної церкви Київського патріархату отець Андрій розповідає, що 2 роки тому через крутий спуск, самосіви і зарості до джерельця було важко добратися. Нині це місце не впізнати. Завдяки небайдужості Літинського селищного голови Анатолія Бичка була організована робота з облаштування кринички. Джерельце поглибили, привезли тумби і майстри їх встановили.  Була задіяна техніка при підсипці та вирівнюванні землі довкола джерела. Комунгоспівці провели санітарне розчищення околиці. Було облаштувано надійний спуск до кринички та посаджено молоді ялинки навколо святого місця. І все це - завдяки постійній допомозі з боку селищної ради.

Про святкове Богослужіння та освячення водиці з цілющого джерела, яке відбулося 24 червня 2013 року, наступна стаття із «Літинського вісника»:

Ранок 24 червня у понеділок видався ласкавим і сонячним. У другий день зелених свят близько двох сотень православних вірян Літина та сіл району зібралися біля кринички поруч із кулизьким містком на святкове Богослужіння та урочисте освячення в ньому води. Службу біля альтанки зі статуєю Божої Матері, що покриває криничку своїм омофором провадили священики Української православної церкви Київського патріархату настоятелі храмів з Літина отець Андрій, Селища - о.Василій, Петрика - о.Василій та Івчі - о.Андрій.

Історія кринички біля кулизького містка розпочалася десь близько чотирьох років тому. Одного зі священників жителі прилеглої до кринички вулиці Калініна запросили відслужити молебень про дарування дощу, бо стояла тривала посуха і городина гинула без вологи. Подібні молитви, за традицією, завжди по можливості, звершуються біля джерел. Ось і тоді люди зібралися на спільну молитву до давнього джерела біля кулизького містка. Адже це джерело добре пам’ятали літні люди, які, ще будучи дітьми, пили з нього прохолодну І смачну воду. А коли по вулиці Калініна ще не було криниць, то до цього джерела ходили по воду. Провівши молебень, люди розійшлися додому, а ввечері цього ж дня пішов тихий, рясний життєдайний дощ. Радості вірян та вдячності Богу не було меж. Звісно, у провидіння Боже повірили не всі. Хтось казав, що це простий збіг, інші кепкували, мовляв, підгледіли в Інтернеті, версій було чимало. Після цього випадку про джерельце знову дещо призабули. Але вже за два роки тривала весняно-літня посуха знову зібрала людей у спільній молитві до Бога про милість у дощі. І чи не диво? Ясне небо, спекотне сонце, після молитви вірних перетворилося на дощові хмари. Не минуло й доби після молитви, як пішов дощ. За свідченнями людей, дощ пішов саме в Літині, а в найближчих селах його або не було, або йшов незначний.

Саме після цього випадку люди вирішили, якщо ми ходимо сюди молитися, то необхідно провести благоустрій території навколо джерела, поставити там хрест й облаштувати місцину поруч нього. Коли розпочалися роботи, підходили старші люди, дякували за добре діло, ділилися своїми спогадами відносно цього місця. Також розповідали, що десь тут вони, ще раніше, будучи малими, бачили камінь, на якому був відбиток людської стопи. І одного дня Бог відкрив працівникам це місце, яке виявилося неподалік від джерела. А ще одна поважна жінка Г. О., яка проживає поблизу джерела, розповіла про своє видіння на небі над джерелом Ісуса Христа.

Тож злинула молитва до Господа, щоб було відкрито кому належить ця стопа на камені.

І сталося... Одній людині, що перебувала біля кринички, в променях сонця, що   пробилися крізь віття дерев, було дано побачити образ  Божої Матері з Немовлям, що м`якими рисами проявились на камені. Це засвідчила і сусідка , яка дивувалася побаченому, адже багато літ живе поруч, а цього дива раніше не бачила Свідчать про побачене й інші люди, які приходили і приходять, щоб побачити це  диво. Деякі з радості навіть плакали. З`явлення образу Божої Матері супроводжувалось рядом зцілень, про що є багато свідчень. Образ Богородиці проявився у вигляді подібному, як на іконах - Дитина знаходиться на правій руці. Дуже чітко видно цей образ на світлинах, де навіть колір ризи Діви Марії помітно відрізняється блакитним відтінком. І що дуже цікаво - камінь з нерукотворним зображенням виявився поруч зі стопою, хоча каменів у цьому місці є чимало. Це ще одне свідчення про істинність чуда та силу молитви.

 

Фотографія проявлення образу  Божої Матері на камені зроблена в жовтні 2012-го року

Верхня фотографія подана без змін, а на нижній світлині наведені контури. Високопреосвящений архиєпископ Онуфрій благословив створення Літинської ікони Божої Матері.

Подібний випадок в історії церкви вже траплявся, коли простий пастух побачив на горі Богородицю, а потім на томі місці на скелі була віднайдена стопа. Так починався Почаїв. З видіння Божої Матері, і також пастухам, розпочалася історія Іосафатової далини (долини хрестів).

Після освячення води в криничці та завершення святкової служби Божої, слова вдячності всім помічникам та спонсорам мовив отець Андрій Грабар. Сердечно пан отець дякував Літинському селищному голові Анатолію Бичку, котрий був присутній на святковій службі, за його допомогу в облаштуванні місця навколо джерела, за те, що організував працівників КП «Комунсервіс» й вони привезли землю, розгорнули та допомогли з благоустроєм території, копали й облаштовували криничку. Слова вдячності були сказані і на адресу депутата обласної ради Мельничука Івана Івановича, який подарував скульптуру Божої Матері та купол, що стали окрасою нашого містечка. Чимало й інших справ удалося зробити вірянам завдяки підтримці  місцевих підприємців. Окремі слова подяки мовили й директору цегельного заводу Миколі Остапчуку, Вадиму Собченку, керівнику ТОВ «Бонус-У», керівництву Малинівського кам’яно-гранітного кар’єру, керівництву та працівникам ВК №123, власникам пилорами та майстерні с. Радянське - Євгену Плахотнюку та Олександру Мельнику, всім жителям найближчих до джерела вулиць, які останній час майже щодня працювали біля кринички та усім небайдужим та добрим людям, що матеріально, а хто - власною працею - допомагали облаштовувати територію навколо кринички. А їх дуже багато.

Щира вдячність - нашому благочинному отцю Михайлу Грабару, який опікується долею багатьох церков району. Хочемо зауважити, що саме отець Михайло самотужки, з відданості Богу, віднайшов матеріал для виготовлення приклонного хреста, який встановлено біля спуску до освяченої кринички.

Своє слово вдячності всім, хто доклав свою працю й сили задля облаштування території навколо кринички, мовив і Анатолій Бичок, Літинський селищний голова.

Після завершення Божественної служби, Освячення води й благословення усіх присутніх вірян, отець Андрій Грабар зазначив «Це джерельце - дарунок Божий усім нам, дітям Божим. Один місцевий поет, захоплюючись його чистотою, назвав це джерельце «Божою сльозинкою». Приймаючи цей Божий дар кришталевої води, принесімо й ми Богу дари: за прохолоду цілющої води - станьмо холодними до гріхів, За те, що Бог нам подарував чисте джерело, подаруймо Богу наші чисті душі й вчинки вдячності - праведне життя та смиренне, добре серце. Як і сказав Христос: «Хто спраглий, нехай іде до Мене і п’є. Хто вірує в Мене, у того, як сказано у Писанні, з утроби його потечуть ріки води живої. Це сказав Він про Духа Святого.» (Іоан. 7;37).

Вислухавши настанови й побажання священика, всі присутні стали в чергу до освяченого джерела за цілющою водою.

Дорогі земляки, відтепер на околиці Літина нас зустрічатиме образ Покрови Божої Матері, яка своїм омофором буде оберігати наше місто, його жителів та гостей від усього злого й недоброго.

Тож бережімо дар Божий! Надія МАЛЬЧЕНКО.


Доповнення до історії джерела.

Ввечері цього ж дня 24-го 2013-го р. червня я перебував біля кринички, де розмовляв із людьми з Літина, що виїхали сім`єю на прогулянку, (на жаль, не знаю їхніх імен) які розповіли мені, що у них колись в родині була монашка - відлюдниця, яка шукала усамітнення. Були у неї і послушниці, і що деякий час вони жили на цьому пустирі, де зараз криничка. У якому році це було вони обіцяли розпитатись у родині. Запевнили, що це правда, а коли дізнаються більше повідомлять.

(Отець Андрій)

 


З відкриттям цього Святого місця Господь подарував багатьом людям зцілення, ось деякі з них:


«Захворіла я у грудні 2012-го року. УЗД показало: хвора підшлункова та жовчний міхур забитий піском. Стала лікуватись, пити таблетки, лежала під крапельницею. Легше не стало, а до того  став ще й шлунок боліти. Ідучи з лікарні додому, зустріла сусідку і говорю: лікувалася в лікарні, а полегшення не має». Сусідка Марія говорить мені: «Біжи до кринички, що біля кулизького містка, бери з неї воду, вона лікує. Бо я пила ту воду і вилікувала собі нирки».

І так стала я брати воду із кринички і пити щоденно: рано, ввечері, на обід. І стало мені легше, я стала здоровшою. Тепер, постійно вся наша сім ` я п’є воду з цієї кринички і не хворіємо, так як раніше, бо водичка зціляє нас».

Марія Д.


«Захворіла дитина. Підняляся температура до 39. Причина недуги була ясна, адже дитина перед цим їла кавун, диню, морозиво, цукерки (був день народження). У малої почалася рвота. Давали таблетки, чаї, мінеральну воду, але полегшення не наставало. Раптово я згадала (це вже було за 12-ту ночі), що в нас є водичка з кринички. Ми цілу ніч давали дитині  водичку з кринички, і на ранок температури вже не було, зникла й нудота. Дитина вранці вже була здоровою».

Дякувати Богу і святій воді.

Валентина К.


«Я, свідчу про те, що одного дня мені було дуже погано: боліла голова і тіло скувала в’ялість. Коли я вигонила корову, то вирішила піти до кринички.

Я з вірою вмилась, випила води і попросила в Бога, щоб дав мені здоров`я. Коли я доходила додому, (а живу неподалік джерела, ред.) то відчула,що мені стало легше. Перестала зовсім боліти голова, з`явились сили, всі слабості всі недуги зникли. Спасибі Богу я стала здоровою.

Раджу всім вам, у кого немочі чи втома душевна з вірою приклонитись перед Богом і напитись цієї цілющої водички.»

К. В. Літин.


А ось що нам розповідають інші люди.

«В Євангелії від Матвія 7:7 написано: «Просіть-і буде вам дано». І це так просто-просіть. Коли до нас приходять недуги, ми в першу чергу звертаємося до Бога й просимо в Нього зцілення для нашого тіла. Але не менш важлива річ - це віра, віра в Бога і Його діла. В тому ж Євангелії від Матвія написано: «Нехай  станеться вам, згідно з вашою вірою». Отже, якщо просити в Господа з вірою про зцілення - то воно прийде.

Ми, літинчани, прихожани церкви Св. Миколая, об’їздили чимало святих місць в Україні, де були джерела із цілющою водою, де мали змогу не лише скупатися у цілющих водах, а й привезти її своїм рідним та близьким. І відрадно, що настав той час, коли і в нашій місцевості Господь відкрив цілюще джерело. Водичка в нашому джерелі дуже смачна та ще й цілюща. Про це знаю з власного досвіду. Вже дуже давно мене турбували проблеми з тиском, а разом з тим і головний біль, котрий можна було вгамувати лише пігулками. Та одного разу ми разом з дітьми поїхали до джерела біля кулизького мосту. Ми попили прохолодної джерельної води, вмилися, відвідали камені з зображенням образу Матері Божої та її стопи та й їхали додому. Після відвідин цілющої кринички, я перестала приймати ліки від тиску та головного болю, почуваю себе значно ліпше і щиро вдячна Богу, що подарував мені зцілення. Тож просіть, пийте цілющу воду і вірте у ваше зцілення»

О.Т. Літин.


«Хочу розповісти про чудодійну святу воду з джерела на околиці міста Літина та про свої відчуття, коли перебувала на місці, де проявлений лик Божої Матері, на камінні, у струмочку.

Коли я помолилася, стоячи на камені біля образу Матері Божої (а була нездорова, боліла голова, і поки їхали у машині туди, дуже нудило, боліли ноги, поперек). Десь на протязі 10 хв. усі болячки десь поділись,  на душі стало дуже ясно і легко, піднявся настрій, а тіло було наче пір’їна, легке, як у дитинстві, а мені вже 66 років.

Ми набрали з джерела води, взяли додому. Ця водичка дійсно свята, бо коли п’єш її, наче оживаєш. Вона стоїть вдома у пластмасовому посуді, не псується, не цвіте, немає ніякого запаху.

Коли щось не в порядку зі шлунком, чи кишечником – вип’єш кілька ковтків і одразу полегшення. Спасибі Господу, що показав мені, де є це святе місце, спасибі отцю Андрію, що він дуже опікується цим святим місцем, дай Бог йому здоров’я на многії літа!

Шановна парафіяльна громадо! Вам Бог послав доброго, молодого активного учителя духовності. Підтримуйте його. А він допоможе Вам і Вашим дітям піднятися на духовну вершину. Адже «людина не посудина, яку треба наповнити, а світильник, який треба запалити». А запалити може лише той, хто сам не жевріє, а горить!

Прокопчук Федора, 66 років, м. Вінниця»


«Я, Мельник В. Я., засвідчую, що після приймання освяченої води з літинської кринички стан мого здоров`я значно покращився. Зникло відчуття дискомфорту шлунковво - кишечного тракту, яке було на протязі довгого періоду. Покращився загальний стан організму - став більш рухливий і енергійний.

Низько вклоняюсь такому посланню від Бога і нашій православній церкві Київського патріархату, яка віднайшла це джерело.»

20.07.13р. Літин.


«Я, Кипоренко Ольга, мешканка смт. Літин, вул. Радянська прочитала в газеті «Літинські обрії» оголошення, що 24 червня о 10.00 буде святкове Богослужіння та урочисте освячення води в криничці біля кулизького містка. Я з сусідками туди пішли.

Зібралося багато людей. Почалася святкова служба, було чути кожне слово, яке доходило до серця. Святі отці освятили водичку, хор співав дуже душевну пісню про «Україну», яка вона всім багата і щедра.

Отець Андрій подякував усім прихожанам, які брали участь в благоустрої і організації цього свята. Була організована прихожанами цього храму за свої кошти трапеза. Я з сусідками набрали святої водички. Нам дали фотографії стопи і образ на камені Божої Матері і ми пішли додому. Прийшла додому, побачила, що свячена вода пролилася на фотографію Матері Божої, дуже засмутилася і положила її щоб просохла, а через 2 дні на образі Божої Матері появився великий хрест, а з боку маленький.

Дякую Господу і Матінці Божій за таку любов і милість, що вона мені показала.

У неділю взяла цей образ Матінки і дала отцю Андрію, щоб всі дивилися на це чудо і вірили, навіть ті, що не вірили, подивляться і повірять.

Слава Богу за все, за смуток і радість»

Літин..


«Останніх кілька місяців я ходжу по воду до кринички, що на околиці Літина біля кулизького містка.

Хочу засвідчити, що дякуючи Богові і цьому джерельцю, я відчув значне покращення свого здоров`я. Перестали боліти суглоби в колінах. І якщо я раніше ледве ходив, то тепер моя хода легка. А ще перестав мене мучити тиск.

Подібне я вже чув і від багатьох інших людей, які п`ючи цю воду оздоровлялися.»

М.Х. Літин.


«Мені 53 роки. Почала помічати, що падає зір, погано почала бачити. Не могла заселити  нитку в голку, доводилось мружити очі. Газети читала з трудом.

Взимку була біля джерела. Бачила камені з стопою та образом Божої Матері. Вода тоді текла бурхливим потоком. І я тоді подумала, яку велику силу дав Бог воді». Я прочитала «Отче наш» і «Богородице радуйся» і промила очі водою з річки біля каменя з відображенням образу.

З початку в очах відчувала різь, як від піску, але я промивала очі ще і ще і змила з очей цю «плівку» з піском. Дома ж помітила, що мені легко читати.

Через пів року плівка на очах знову з`явилася. І я знову промила очі водою з річки від каменя та від джерела і відразу відчула, що зір поліпшився. Переконалась, що Бог через воду від кринички дарує зцілення очей.»

О.Г.    18.07.13.

 

 

Фото 2011 року на якому розпочато благоустрій кирнички:

 

 

 

 

 

 

Літинська селищна рада

Весь контент доступний за ліцензією Creative Commons Attribution 4.0 International license, якщо не зазначено інше

 

вул.Соборна, 32 смтЛітин, 22300

тел.04347-21363

 
Візитівка Літина

 

кадастрова карта україни

 

 

 

 

Презентація будівництва очисних споруд "BIOTAL"

Детальніше...

 

Запит на інформацію

 

Новини Літина

 

 

 

 

Подільський народний університет Культури